• UA

  • EN

  • UA

  • EN

"О, коли б ми в ганебних справах були такі ж соромливі і боязкі, як це часто ми буваємо боязкі і хибно соромливі у порядних вчинках!"

/ Григорій Сковорода /

Екскурс в історію

Національна всеукраїнська музична спілка є одним з найстаріших та найбільших професійних творчих об’єднань митців України. Першоосновою Всеукраїнської музичної спілки було Музичне товариство імені М. Леонтовича, створене в 1922 р. за ініціативою видатних діячів української культури: К. Стеценка, П. Козицького, М. Вериківського, Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, Г. Верьовки, П. Демуцького, М. Грінченка, Г. Хоткевича, Н. Городовенка та інших. Це був надзвичайно інтенсивний період розвитку української музики, поривань її творців до високого професіоналізму універсальності жанрів та засобів виразності. Але у зв’язку з репресіями, розпочатими сталінським режимом проти української національної інтелігенції, в 1928 р. Товариство було ліквідоване. У повоєнні роки діяльність Музичного товариства (спочатку – Хорового, пізніше – Музично-хорового, Музичного) була відновлена і велась під керівництвом П.Козицького. Рада Міністрів УРСР підтримала діяльність Товариства і допомогла йому організувати в 1959-1960 pp. відділення в усіх областях республіки. Після смерті П. Козицького (I960) головами товариства були С. Козак (1960-1973), М. Кондратюк (1973-1985), Д. Гнатюк (1985-1990), А. Авдієвський (1990-2016).
В листопаді 1990 р. в Києві, на V з’їзді Музичного товариства, прийнято рішення про створення на його базі професійної творчої організації – Всеукраїнської музичної спілки, головою якої обрано видатного хорового диригента, педагога і музично-громадського діяча, Героя України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, професора, академіка А. Авдієвського. Першим заступником голови Спілки – заслуженого діяча мистецтв України П. Заїку.
Враховуючи заслуги у ствердженні традицій і розвитку української національної культури, Кабінет Міністрів України своєю постановою від 8 жовтня 1998 р. надав Спілці статус “Національної”. Національна всеукраїнська музична спілка є творчою організацією, яка об’єднала професійних діячів музичного, хорового, джазового та естрадного мистецтва, народно-інструментальної, смичкової, баянно-акордеонної, духової, гітарної, арфової, органної музики, музично-естетичного виховання і освіти. Головним напрямком діяльності Спілки є розвиток музичної культури, втілення в життя культурно-художніх заходів і підвищення професійного, наукового і загальнокультурного рівня членів Спілки, виховання творчої молоді. В творчій структурі Спілки – 16 жанрово-фахових асоціацій та 25 територіальних осередків в усіх областях України, містах Києві та Кривому Розі.

Івано-Франківське обласне відділення

Кожна культура світу створює свій власний музичний образ, свій лексикон, що демонструє нерозривний зв’язок людських почуттів, висловлених в музичній формі, з історичним контекстом, чи станом душі. Музика є вираженням монументальності людської думки, її глибинного образу, що архетипом мелодій та сенсів об’єднує покоління сьогодення зі своїми пращурами довкола ідей націєтворення та збереження власної ідентичності. Музика також скріплює наші стосунки, відображаючи дійсність у художньо-звукових образах та поєднуючи гармонію етичних та естетичних сфер, що наближають нас до ідеалу, наше суспільство - до гармонії. Ми вітаємо вас на офіційному сайті Івано-Франківського обласного відділення Всеукраїнської музичної спілки та запрошуємо творити мистецьку гармонію разом з нами.

Heading photo

Володимир Рудницький

Голова правлінняІвано-Франківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки

Illustration

Володимир Дутчак

оперний співак (бас), соліст Національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, соліст камерного хору ВОСКРЕСІННЯ, заступник голови правління Ів-Фр ОВ НВМС

Illustration

Надія Кернікевич

піаністка, співачка (сопрано), викладачка фортепіано (ДМШ №1), солістка камерного хору ВОСКРЕСІННЯ, секретарка Ів-Фр ОВ НВМС

Illustration

Анджела Приходько

скрипалька, художній керівник та солісткаструнного ансамблю QUATTRO CORDE

Illustration

Василь Герега

співак (баритон), соліст Національного академічного ансамблю пісні і танцю ГУЦУЛІЯ, соліст камерного хору ВОСКРЕСІННЯ, графічний дизайнер